A może nowa praca?

Witam serdecznie.

Dziś zastanawiałem się nad pewną kwestią związaną z moim ulubionym tematem, czyli pracą. Wiadomo że różnie to bywa i nie każdy jest zadowolony ze swojej pracy. Zresztą narzekanie na pracę jest ulubionym zajęciem wielu osób – to fakt. Często narzekamy tak po prostu, a czasem mamy ku temu powody.

Często na drodze do osiągnięcia szczęścia proponuje się by zrezygnować z tego, czego nie lubimy. Jeśli praca nas męczy, nie sprawia nam satysfakcji i ogólnie jej nie lubimy – powinniśmy ją zmienić. Ale w praktyce nie jest to takie łatwe. Nie tylko z powodów dużego bezrobocia w Polsce..

Wyobraźmy sobie taką sytuację: nie lubię swojej pracy bo jest mało ambitna, nie sprawia mi satysfakcji, jest nudna, itd. ale za to współpracownicy są bardzo pozytywni, przywiązałem się do nich i to oni sprawiają że chce mi się przychodzić do pracy. I w tym momencie pojawia się interesująca oferta i szansa na zmianę pracy – ambitnej, rozwojowej, praktycznie pracy marzeń, ale współpracownicy nie zapowiadają się na pozytywnych.. I co zrobić? Co wybrać? Często stajemy przed takimi życiowymi dylematami, kiedy nie wiemy co zrobić..

Ale czasem warto zaryzykować i iść przed siebie, a nie cofać się ani nie stać w miejscu. Dlatego zachęcam każdego kto jest nie zadowolony ze swojej pracy, aby obrał kierunek: agencja pracy Łódź czy tam Kraków, Warszawa, Poznań… Nie jesteśmy przywiązani do jednej firmy na całe życie, pozwólmy sobie na ryzyko i znalezienie satysfakcjonującej nas pracy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.